در این سایت به معرفی جاذبه های توریستی و نحوه سفر به آنها با کمترین هزینه می پردازیم. با ما همراه باشید تا شما را با شگفتی های گردشگری آشناتر کنیم

محل لوگو

ویزا ژاپن


ویزا ژاپن

ژاپن کشور شکوفه های گیلاس یکی از زیباترین کشورهایی است که هر گردشگری دوست دارد آن را ببیند. این کشور جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی دارد اما در بین همه آن ها شکوفه های گیلاس چیز دیگری است. درختانی پوشیده شده از شکوفه که تماما صورتی هستند. این همه زیبایی هر گردشگری را وسوسه می کند تا برای یک بار هم که شده تور ژاپن را برای سفر انتخاب کند. البته این تنها ویژگی ژاپن نیست بلکه این سرزمین در حوزه تجارت، صنعت و تکونولوژی نیز جایگاه بالایی دارد به همین دلیل افراد زیادی دوست دارند برای زندگی، کار، تحصیل و ... راهی این کشور شوند. این کشور اقتصاد بسیار قدرتمندی دارد یکی از قطب های اقتصادی اصلی در جهان است. طبیعتا زندگی در چنین کشوری می تواند فرصت های جدیدی پیش روی تان قرار دهد. برای سفر به ژاپن ابتدا باید در مورد انواع ویزاهای آن اطلاعاتی به دست بیاورید تا بتوانید روند اخذ ویزا ژاپن را به درستی طی کنید.

 

بعد از 5 سال کار کردن در ژاپن می توانید برای اقامت دائم و ویزا ژاپن نیز اقدام نمایید

 

انواع ویزا و شرایط اخذ آن

 

ویزا ژاپن و تعیین وقت سفارت

 

ویزا توریستی

در سفر به ژاپن دیدنی های زیادی منتظر شما هستند از معابد قدیمی و طبیعت شگفت انگیز که هر گردشگری را مجذوب خود می کند. ویزا توریستی حداکثر 90 روز اعتبار دارد و با اخذ این ویزا می توانید برای شرکت در همایش، رویدادهای ورزشی، فعالیت های هنری، گردهمایی ها و ... نیز اقدام کنید. البته دقت داشته باشید با ویزا توریستی نباید فعالیتی در ژاپن انجام دهید که منجر به کسب درآمد برای شما شود. در واقع هر نوع درآمدزایی و کسب و کار با ویزای توریستی ژاپن خلاف مقررات این کشور است.


ویزا کاری

ویزا کار در ژاپن با توجه به نوع مهارت به دو دسته تقسیم می شود. در واقع در یک نوع ویزا کار ژاپن که 14 مهارت را پوشش می دهد اعتباری 5 ساله دارد و با اخذ این ویزا نمی توانید اعضای خانواده را همراه خود ببرید، در حالی که در نوع دیگر میزان اعتبار ویزا نا محدود است و به سبب آن می توانید اعضای خانواده خود را نیز به همراه ببرید. باید به خاطر بسپارید برای کار در ژاپن لازم است به زبان آن ها آشنایی داشته باشید و همین طور بد نیست بدانید بعد از 5 سال کار کردن می توانید برای اقامت دائم نیز اقدام نمایید.


ویزا تحصیلی

ژاپن از نظر آموزشی بسیار قدرتمند است و نظام آموزشی آن رتبه بالایی در دنیا دارد. برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان باید به زبان این کشور مسلط باشید؛ اما برای مقاطع کارشناسی و بالاتر خصوصا در رشته های مهندسی دانستن زبان انگلیسی کفایت می کند. هرچند که برای امور روزمره حتما باید ژاپنی بلد باشید. انتخاب دانشگاه های دولتی این کشور عاقلانه تر است چرا که هم شهریه کمتری دارد و هم این که از نظر علمی سطح شان بالاتر است.


ویزا سرمایه گذاری

ژاپن اقتصاد خوبی دارد و این دلیل خوبی برای سرمایه گذاری در این کشور است. اگر شما هم وسوسه شدید تا در ژاپن سرمایه گذاری کنید، بد نیست بدانید که دو روش برای این کار دارید. نوعی سرمایه گذاری مربوط به کسب و کار جدید است، چیزی که در ژاپن وجود نداشته باشد و شما بخواهید کار جدید و یا فناوری جدیدی را به این کشور ببرید. برای این منظور باید جایی برای راه اندازی دفتر داشته باشید و بتوانید حداقل دو نفر را استخدام کنید. اگر هم می خواهید در کسب و کاری فعالیت کنید که نمونه آن در ژاپن وجود دارد، باید 3 سال سابقه کار در آن در زمینه داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا ژاپن

این که چه مدارکی را برای اخذ ویزا ژاپن نیاز دارید کاملا به نوع ویزای تان بستگی دارد. طبیعی است که برخی مدارک مانند شناسنامه، پاسپورت و ... برای همه ویزاها لازم است. مدارکی دیگر از جمله مدارک کاری، تحصیلی و غیره با توجه به نوعی ویزایی که می خواهید درخواست دهید متفاوت خواهد بود. در تمام ویزاها باید نامه ای مبنی بر تمکن مالی، گردش حساب، بلیت رفت و برگشت، واچر هتل نیز باید ارائه شود.

 

وقت سفارت ژاپن

برای حضور در سفارت ژاپن از قبل باید به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه وقت بگیرید. سپس در موعد مقرر و با در دست داشتن مدارک به سفارت بروید. تمام مدارک باید آماده باشد و از مدارک مخدوش و جعلی خودداری کنید. روند بررسی ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت است که گاهی ممکن است تا حدود یک ماه نیز به طول بیانجامد. دقت داشته باشید که برای اخذ ویزا ژاپن حتی ویزا گردشگری باید شخصا مدارک را به سفارت ببرید.

 

آدرس و مشخصات سفارت ژاپن

سفارت ژاپن در تهران، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 162 قرار دارد و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه باز است و ساعات کاری آن از 8.30 تا 12.30 است. در صورت لزوم می توانید با شماره 22660710-021 با سفارت تماس بگیرید.

خرید و مشاهده شرایط اخذ ویزای ژاپن در سایت گردشگری golbargtravel.com

  انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 20

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما