در این سایت به معرفی جاذبه های توریستی و نحوه سفر به آنها با کمترین هزینه می پردازیم. با ما همراه باشید تا شما را با شگفتی های گردشگری آشناتر کنیم

محل لوگو

ویزا اسپانیا


ویزا اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی است که هر ساله مورد توجه گردشگران بسیاری قرار می گیرد. دلیل چنین امری چیزی به غیر از تماشای جاذبه های زیبا و بازدید از بناهای تاریخی و متفاوت شهرهای این کشور نمی تواند باشد؛ البته بازار مهاجرت به این کشور نیز داغ است. منتها نکته حائز اهمیتی که در این میان وجود دارد، این است که حتما باید موفق به اخذ ویزا اسپانیا شوید وگرنه سفر به این کشور برای تان مقدور نخواهد بود. اطلاعات گسترده ای در این زمینه وجود دارد که لازم است با مطالعه و تحقیق از منابع موثق نسبت به هر یک از آنها شناخت و آگاهی پیدا کنید. مثلا باید بدانید که ویزای اسپانیا به چند نوع تقسیم شده و کدامیک از آنها به شرایط شما نزدیکتر است.

 

برای کار در اسپانیا زبان انگلیسی کمکی به شما نمی کند و حتما باید زبان اسپانیایی را بلد باشید

 

انواع ویزا اسپانیا و شرایط اخذ آن

 

ویزا اسپانیا و تعیین وقت سفارت

 

ویزا توریستی

همانطور که می دانید افرادی که قصد تفریح و گشت و گذار در کشورهای خارجی را داشته باشند، لازم است که ویزای توریستی تهیه نمایند. با استفاده از ویزای توریستی می توانید به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشید و از مناظر و شگفتی های اسپانیا لذت ببرید. همچنین اگر یکی از اعضای خانواده و یا دوستان و آشنایان تان در این کشور اقامت دارند و می خواهید به آنها سری بزنید تا از شدت دلتنگی تان برای آنان کم کنید، باز هم ویزای توریستی برای این منظور مناسب خواهد بود.

 

ویزای توریستی اسپانیا

 

ویزا تحصیلی

چنانچه به دنبال ادامه تحصیل در کشور اسپانیا هستید، بایستی ویزای تحصیلی این کشور را تهیه نمایید. آموزش در دانشگاه های اسپانیا به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی صورت گرفته و از این بابت محدودیتی در یادگیری و تسلط به یک زبان برای متقاضیان وجود ندارد. به یاد داشته اشید در صورتی که مدت زمان تحصیل و اقامت شما بیشتر از 6 ماه به طول بی انجامد، لازم است که به دفاتر پلیس مراجعه کرده و کارت شناسایی دانشجوی خارجی را تهیه نمایید.

 

ویزای تحصیلی اسپانیا

 

ویزا کاری

برای آنکه قادر به کار کردن در اسپانیا باشید، لازم است که کارفرمایی در این کشور برای شما نامه ای تحت عنوان پیشنهاد شغلی ارسال نماید. برای این کار می توانید رزومه کاری تان را از طریق سایت های کاریابی ارسال نمایید تا اطلاعات تان مورد بررسی قرار گیرد و یا اینکه سایر راه های مشابه را امتحان کنید. منتها حتما باید به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشید تا شرایط کار در این کشور برای تان فراهم شود؛ حتی زبان انگلیسی هم در چنین وضعیتی کمکی به شما نمی کند. همچنین در نظر داشته باشید که برای استخدام در شغل های اسپانیا طبیعتا در وهله اول مردمان این کشور در اولویت خواهند بود و چنانچه هیچ فرد متقاضی برای اشغال آن شغل وجود نداشته باشد، شما شانس انتخاب شدن خواهید داشت. به همین خاطر کسانی که به فکر اشغال بازار کار اسپانیا هستند، باید روحیه شکست ناپذیر و سرسختی داشته باشند تا بتوانند به آنچه که می خواهند، برسند.


ویزای کاری اسپانیا

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اسپانیا

 • پاسپورت معتبر به طوری که در زمان بازگشت پاسپورت تان حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد

 • شناسنامه و کارت ملی

 • تمکن مالی

 • ریز گردش 6 ماهه حساب

 • بلیت سفر

 • بیمه سفر

 • برنامه سفر و مشخص کردن محل اقامت (در صورت دعوت نامه برای دیدار خانواده و دوستان می توانید برای مشخص کردن محل اقامت، مشخصات آن ها را بدهید)

 • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل (ویزا توریستی)

 • مدارک کاری و سوابق (ویزا کاری)

 • دعوت نامه کاری و یا نامه پذیرش از کارفرما (ویزا کاری)

 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات (ویزا تحصیلی)

 • پذیرش از دانشگاه یا موسسه مورد نظر (ویزا تحصیلی)

ترجمه تمام مدارک به جز کارت ملی الزامی است. به یاد داشته باشید اعتبار ترجمه ها فقط 6 ماه است.

 

هزینه اخذ ویزا

 • انواع ویزا برای افراد بالای 12 سال 80 یورو

 • انواع ویزا برای افراد 6 تا 12 سال 40 یورو

 • انواع ویزا برای افراد زیر 6 سال رایگان است

 

انواع ویزا اسپانیا

 

وقت سفارت اسپانیا

برای درخواست ویزا و پر کردن فرم مربوط به آن باید به سفارت اسپانیا که در تهران واقع شده است، مراجعه نمایید. به یاد داشته باشید که شرط موافقت با تقاضای تان در گرو ارائه مدارک کامل و موثق می باشد. وگرنه به بهانه وجود مشکل و یا زیر پا گذاشتن قوانین درخواست تان را ریجکت می کنند. یکی دیگر از عوامل مهمی که منجر به ریجکت شدن درخواست ویزا می گردد، مربوط به تقاضا به صورت انفرادی می باشد. باید بدانید که برای درخواست ویزا باید از طریق تور گروهی اقدام نمایید؛ به عبارتی چنانچه به صورت فردی در این مسیر قدم بگذارید، باید راه نرفته را بازگردید! هنگامی هم که ریجکت شوید می توانید پس از گذشت 6 ماه مجددا برای داشتن ویزای این کشور درخواست دهید. همچنین پس از اینکه مراحلی مثل انگشت نگاری و ارائه مدارک را پشت سر گذاشتید، بعد از حدود 21 روز کاری جواب نهایی تقاضای تان مشخص می شود.

 

آدرس و مشخصات سفارت اسپانیا

 • آدرس: تهران، بلوار شهرزاد، خیابان کماسایی، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰

 • آدرس کارگزاری: خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتمیس ، طبقه دوازدهم

 • تلفن سفارت اسپانیا: 22568017-021

 • تلفن کارگزاری سفارت اسپانیا: 26253136-021 و 26253137-021

 • ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعات 8:30 الی 16 بعدازظهر

   

  آژانس مسافرتی گلبرگ

  انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 14

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما