در این سایت به معرفی جاذبه های توریستی و نحوه سفر به آنها با کمترین هزینه می پردازیم. با ما همراه باشید تا شما را با شگفتی های گردشگری آشناتر کنیم

محل لوگو

ویزا آفریقا جنوبی


ویزا آفریقا جنوبی

یکی از کشورهای قاره آفریقا که در کنار جدابیت گردشگری اش از نظر اقتصادی نیز در حال پیشرفت بوده، کشور آفریقای جنوبی است. این کشور با توجه و رویکرد استفاده از منایع طبیعی اش به سرعت در حال رشد است و این موضوع باعث شده در زمینه اقتصادی و صنعتی متقاضیان سفر به آفریقا جنوبی روز به روز بیشتر شود. اقامت برای تحصیل، کار، تجاری و ... همه از دیگر موقعیت هایی است که برای سفر آفریقای جنوبی قرار دارد. برای استفاده از هر کدام از این موقعیت ها باید شرایط و مدارک مخصوصی آماده کنید و نمی توانید تنها با اخذ ویزا آفریقا جنوبی تمام کارها را انجام دهید.

 

کشور آفریقا جنوبی از نظر منابع طبیعی بسیار ثروتمند است و بر خلاف تصوری که با شنیدن نام آفریقا به ذهن می رسد این کشور برای کار و تجارت بسیار مناسب است

 

انواع ویزا آفریقا جنوبی و شرایط اخذ آن

 

ویزا آفریقا و تعیین وقت سفارت

 

ویزا توریستی

آفریقا جنوبی نام کشوری در قسمت جنوبی قاره آفریقا است. این کشور به دلیل توریستی بودن و طبیعت بسیار زیبای اش همیشه پذیرای گردشگران خارجی بوده است. البته بیشتر گردشگران این کشور از اروپا به آن سفر می کنند و تور آفریقا جنوبی بین گردشگران ایرانی کمی مهجور مانده است. هرچند که به تازگی توجه ها به آن بیشتر از قبل شده است. اغلب کسانی که سفر به آفریقا جنوبی را امتحان می کنند، تجربه ای دلنشین از تماشای حیوانات عظیم الجثه در طبیعت را دارند. این یکی از هیجان انگیزترین لحظات در سفر آفریقا خواهد بود. شاید آنقدرها که باید تور آفریقا جنوبی شناخته شده نباشد اما بد نیست بدانید این کشور آثار باستانی زیادی دارد و در کنار آن می توانید در دشت ها و پارک ملی آن حیوانی زیبا و شگفت انگیز را از نزدیک ببینید. برای سفر تفریحی به آفریقا باید برای اخذ ویزا توریستی اقدام نمایید. شهرهای توریستی آفریقا جنوبی متنوع هستند و اهل هر نوع سفری که باشید، حتی سفرهای لوکس می توانید این کشور را انتخاب کنید. ویزا توریستی این کشور حداکثر برای 90 روز صادر می شود. ویزا توریستی آفریقا جنوبی برای امور دیگری نیز صادر می شود. برای شرکت در رویدادهای ورزشی، تولید فیلم، تحقیقاتی، مطالعاتی، گردشگری، تفریحی و ... می توانید از این ویزا استفاده کنید.

 

ویزای توریستی آفریقا جنوبی

 

ویزا تحصیلی

ویزا تحصیلی یکی دیگر از انواع ویزا است که برای تحصیل در کشورهای دیگر صادر می شود. ویزا تحصیلی آفریقا جنوبی نیز برای تحصیل صادر شده و مدت اعتبار آن با توجه به مقطعی که می خواهید در آن درس بخوانید متفاوت خواهد بود. بد نیست بدانید به دلیل رشد اقتصادی و منابع طبیعی غنی که این کشور دارد کشورهای اروپایی و آمریکایی در آفریقاجنوبی سرمایه گذاری کرده اند. از این جهت برای تحصیل لازم است زبان انگلیسی را بلد باشید. مزیت تحصیل در این کشور هزینه های پایین آن نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی است، در حالی که از نظر علمی سطح بسیار خوبی دارد، طوری که چند دانشگاه این کشور جایگاه بالایی در رده بندی جهانی دارند.

 

ویزای تحصیلی آفریقا جنوبی

 

ویزا کاری

کشور آفریقا جنوبی از نظر منابع طبیعی بسیار ثروتمند است و بر خلاف تصوری که با شنیدن نام آفریقا به ذهن می رسد این کشور برای کار و تجارت بسیار مناسب است. این سرزمین منابع استفاده نشده زیادی دارد که فرصت را برای کار و تجارت بسیار مغتنم می کند. بنابراین می توان گفت ویزا کار این کشور می تواند از نظر اقتصادی و رشد مالی انتخاب عالی باشد.

 

ویزای کار آفریقا جنوبی

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا آفریقا جنوبی

 • پاسپورت معتبر

 • شناسنامه

 • عکس

 • نامه تمکن مالی

 • پرینت گردش حساب

 • بلیت رفت و برگشت

 • بیمه سفر

 • واچر هتل

 • دعوت نامه کاری یا قرار داد (ویزا کاری)

 • نامه پذیرش از دانشگاه (ویزا تحصیلی)

 • ارائه پیشینه شغلی (ویزا کاری)

 • سوابق تحصیلی (ویزا تحصیلی)

 • سند ازدواج یا طلاق (در صورت وجود)

تمامی مدارک باید ترجمه شده باشد و شخص متقاضی در هنگام تحویل مدارک حضور داشته باشد.

 

هزینه ویزا آفریقا جنوبی

 • ویزا توریستی 4.500.000 ریال

 • ویزا تحصیلی 4.500.000 ریال

 • ویزا تجارت 4.500.000 ریال

در تمامی ویزا ها به جز هزینه فوق مبلغ 57 یورو نیز بابت خدمات دریافت می شود. از آنجایی که این هزینه به ریال اعلام شده است با نوسالان ارز تغییر خواهد کرد.

 

انواع ویزا آفریقا جنوبی

 

وقت سفارت آفریقا جنوبی

برای وقت سفارت باید تمام مدارک تان تکمیل باشد و از حداقل یک ماه قبل برای اخذ ویزا اقدام نمایید. روند صدور ویزا معمولا با توجه به نوع ویزا تان متفاوت خواهد بود. این مدت در مورد ویزاهای کاری و تحصیلی طولانی تر خواهد بود و حتی چندین ماه و یا شاید یک سال نیز طول بکشد. برای اخذ ویزا حتما باید در سفارت حضور داشته باشید و مصاحبه و انگشت نگاری کنید. این روال در مورد ویزا توریستی نیز صدق می کند و در این مرحله حتما باید حضوری به سفارت بروید. برای این که ویزای تان ریجکت نشود حتما باید مدارک کامل ارائه دهید و در بیان هدف تان رو راست باشید.به طور کلی به دلیل روال اداری و تکمیل مدارک بهتر است روند اخذ ویزا، حتی ویزا توریستی را حدودا یک ماه قبل از سفر شروع کنید.

 

آدرس و مشخصات سفارت آفریقا جنوبی

 • آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، محدوده میدان تجریش، باغ فردوس، خیابان یکتا، پلاک 5

 • تلفن سفارت آفریقای جنوبی: 22702866-021

 • ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 16

   

 

آژانس گلبرگ سیر

  انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 14

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما