در این سایت به معرفی جاذبه های توریستی و نحوه سفر به آنها با کمترین هزینه می پردازیم. با ما همراه باشید تا شما را با شگفتی های گردشگری آشناتر کنیم

محل لوگو

کارهای ممنوع در سفر با کشتی کروز


کارهای ممنوع در سفر با کشتی کروز

کشتی کروز هم مانند هر مکان دیگری قوانینی دارد و کارهای ممنوع در سفر با کشتی کروز را مسافران نباید انجام دهند ، در زمان سوار شدن به کشتی کروز و هنگامی که به کابین مخصوص خود قدم می گذارید ، بعضی کارها را نباید انجام دهید و این ممنوعیت بیشتر به دلیل ایمنی خودتان می باشد و باید به قوانین کشتی احترام بگذراید ، اگر قصد سفر با کشتی های تفریحی را دارید با ما همراه باشید تا با قوانین آن ها آشنا شوید و کارهایی که ممنوع است را انجام ندهید .

 

کشتی کروز قوانینی دارد که در زمان سفر با آن باید به آن ها احترام گذاشت و برخی کارها را انجام نداد

 

چه کارهایی در کشتی کروز ممنوع است ؟

در کشتی های کروز سیگار نکشید

توجه داشته باشید در سفر با کشتی های کروز باید نکاتی را رعایت کنید ، برای مثال در بیشتر کشتی ‌های کروز نباید سیگار بکشید و سیگار کشیدن در کابین و در بسیاری از کشتی ها حتی در بالکون ‌های خصوصی ممنوع می باشد چرا که سیگار کشیدن ممکن است باعث آتش ‌سوزی در کشتی باشد ، ولی اگر سیگاری هستید می توانید به اتاق های عمومی مخصوص سیگار کشیدن بروید و در آن جا با خیال راحت سیگارتان را بکشید ، با کمی پیاده روی به اتاق سیگار می رسید و جالب است که این اتاق ها همیشه پر از مسافر است !

 

کارهای ممنوع در تور کشتی کروز

 

از سشوار در کشتی کروز استفاده نکنید !

استفاده از سشوار در سرویس های بهداشتی کشتی های کروز ممنوع است ، دلیل را نمی دانیم ولی باید به قوانین احترام گذاشت چرا که حتما دلیل موجهی دارد ، ولی نگران نباشید ، اگر به استفاده از سشوار عادت دارید ، می توانید از سشوارهای آماده که درون کابین تعبیه شده اند ، استفاده کنید ، توجه داشته باشید پریزهایی که در سرویس های بهداشتی هستند مخصوص اصلاح می باشند و اکیدا برای استفاده از سشوار ممنوع می باشند .


از بلند صحبت کردن در کشتی کروز پرهیز کنید

خوب است بدانید که دیوار بین کابین ‌های کشتی های کروز ضخیم نیست و به همین دلیل صدا به ‌راحتی به کابین کناری منتقل می ‌شود ، به همین دلیل نباید در کشتی کروز بلند صحبت کنید ، پس به قوانین احترام بگذارید و حتی اگر صحبت خصوصی هم ندارید ، بهتر است که آرام حرف بزنید تا بدینوسیله مزاحمتی برای مسافران دیگر ایجاد نشود .

 

در بالکن در کشتی کروز را باز نگذارید

باز گذاشتن در بالکن در کشتی های کروز ممنوع است و نمی توانید هر زمان که می خواهید در بالکن را باز بگذارید ، در زمان خواب شاید دوست دارید که در بالکن باز باید و با صدای آب و باد بخوابید ولی باید بدانید که این کار ممکن نیست چرا که باز گذاشتن در بالکن هم فشار بیشتری به سیستم تهویه وارد می کند وهم انرژی را بسیار هدر می کند ، همچنین ممکن است در صورت آتش سوزی ، اگر در بالکن باز باشد ، سنسور آتش به درستی عمل نکند و ایجاد خطر کند ، این امر در کابین ‌هایی که سیگار کشیدن در بالکن آنها مجاز می باشد ، ممنوعیت بیشتری دارد .


در کشتی کروز شمع روشن نکنید

اصلا چرا باید در کشتی کروز شمع روشن کنید ، به طور کلی در سفر با کشتی های تفریحی بهتر است از کارهایی که لزومی ندارند ، اجتناب کنید ، روشن کردن شمع ، اتو کردن لباس و هر چیزی که ایجاد شعله یا حرارت می کند ، خطر آتش سوزی را در کشتی به همراه دارد و به همین دلیل این قبیل کارها در کشتی های کروز ممنوع می باشد ، خدماتی مانند اتو کردن لباس را می توانید از کارکنان کشتی بخواهید و تمامی این خدمات را خود کشتی ارائه می دهد و نیازی نیست که خودتان دست به کار شوید .

 

کارهای ممنوع در تور کشتی کروز


لباس‌ هایتان را در بالکن آویزان نکنید

بعد از شنا و شستن لباس‌ ها ، آن ها را در بالکن کشتی کروز به امید این که سریع تر خشک شوند ، آویزان نکنید چرا که با وزش باد لباس ها بر روی کف بالکن می افتد و یا باد آن ها را می برد و در غیر این صورت ممکن است با بارش باران و یا زمانی که بالکن را شست‌ و‌ شو می دهند ، لباس ها بیشتر خیس شوند ، پس بهتر است که به این قانون هم احترام بگذارید .

 

اتاق خود در کشتی کروز را مرتب نگه دارید و ریخت و پاش نکنید

همواره افراد در سفر مرتب کردن وسایل و یا اتاق خود را به روزهای پایانی سفر موکول می‌ کنند ولی در کشتی کروز نباید این کار را بکنید چرا که کابین های کشتی کوچک می باشند و برای رفت و آمد جای محدودی دارند و اگر شما هم به بهم ریختگی کابین دامن بزنید ، فضا تقریبا برای شما غیر قابل تحمل خواهد شد ، پس بهتر است که کابین خود را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید تا در زمان نیاز بتوانید وسایلی را به راحتی پیدا کنید ، اگر کابینتان شلوغ و در هم باشد ، اشیا به راحتی گم می شوند و بدون شک باعث اعصاب خوردی خواهد شد .


از عطر و اسپری در کشتی استفاده نکنید

از عطر و اسپری در فضای بسته کابین کشتی و خصوصا کابین ‌هایی که راهی به بیرون ندارند ، استفاده نکنید چرا که باعث آزار دیگر مسافران می شود ، اگر عادت به استفاده از عطر دارید بهتر است که عطرهای ملایم استفاده نمایید تا مشکلی پیش نیاید .


مراقب دیوارها در کشتی کروز باشید

خوب است بدانید که دیوارهای کابین ‌ها در کشتی های کروز از جنس فلز می باشد و اگر باید یادداشتی داشته باشید از کلیپس ‌های مغناطیسی می توانید برای این منظور استفاده نمایید ، از ایجاد هر گونه خط بر روی دیوار کابین بپرهیزید و از طراحی داخلی کابین مراقبت کنید تا مشکلی پیش نیاید .


وسایل خود را در کشتی پنهان نکنید

برای ایمن بودن وسایل مهم مانند گوشی همراه ، پاسپورت ، پول اضافی و کارت‌ های اعتباری ، می توانید از گاو صندوق کابین استفاده کنید ، ولی پیشنهاد می کنیم که وسایل مهم خود را در آن نگذارید ، به خصوص اگر فراموشکار هستید بهتر است که آن ها را در چمدان خود بگذارید که اگر در پایان سفر فراموش کردید گاوصندوق را چک و خالی کنید ، مشکلی برای شما پیش نیاید.

 

  انتشار : ۸ تیر ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 28

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما